Uzņēmēji

Blomes pagastā no visas teritorijas visvairāk ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme, tāpēc lielākoties šajā pagastā attīstīta ir lauksaimniecība. Z/s „Dimanti” (piena lopkopība-viena no modernākajām fermām Latvijā), Z/s „Akoti” un „Oļukalni” nodarbojas ar zirgkopību, Z/s „Muižnieki” ar kazkopību, Z/s „Gailīši” un „Celmi” ar biškopību, „Sirmiņi” ar liliju selekcionēšanu. Pagastā darbojas A/s „Smiltenes piens” Blomes siera cehs, vairāki kokapstrādes uzņēmumi, no kuriem lielākais ir „MMA”,  specializējies guļbūves ēku ražošanā un celtniecībā, eksportē produkciju uz Norvēģiju).

Lauku mājas “Donas”

Adrese: “Donas”, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV-4707
Tālr.: 26 425 426
E – pasts: donas@inbox.lv

screenshot_1

Jau no seniem laikiem mums, latviešiem, maize ir spēka un pārticības simbols. Ja mājās ir maize, zini, būsi paēdis. Šodien tikt pie maizes ir pavisam vienkārši – ieej veikalā un nopērc kādu sirds kāro. Bet vai kāds vēl atceras tos laikus, kad teju katrā pagastā bija īsta maizes ceptuve, kur rinda pēc siltā kukuļa stiepās garumā? Vai arī reizes, kad ciemojoties pie vecmāmiņas laukos, pamosties no svaigi cepta kukulīša smaržas? Tas bija tik sen, kaut gan…..

Ja brauciet virzienā Valmiera – Smiltene un sajūtiet vilinošu, svaigi cepta rudzu kukulīša smaržu, tad sekojot tai, nonāksiet kādā lauku sētā „Donas”, pāris kilometru no Blomes, kas sevī glabā senās maizes cepšanas tradīcijas. “Donas” ir atjaunota lauku māja kādreizējās Blomes maizes ceptuves ēkā, kur saimniece Ilze Briede pēc sentēvu tradīcijām cep īstu, dabīgu rudzu maizi.

2006.gadā, neilgi pēc tam, kad Ilze kopā ar ģimeni no Ādažiem pārcēlās uz Blomi, viņi iegādājās vecu, izdemolētu ēku, jo saskatīja tajā iespēju realizēt savu sapni – iekopt viesu namu. Bet, kad viesi aizvien biežāk jautāja: „Vai tad maizi necepsiet?”, izveidota arī „Maizes darbnīca”, kurā top visīstākā rupjmaize, pēc senču gudrībām darināta. Kopš tā laika lauku mājā „Donas” viesojušies neskaitāmi daudz viesu un tuvākām un tālākām vietām, kas saimnieces vadībā paši mīca, cep un mielojas ar veselīgo gardumu un vienkārši bauda lauku mājas mieru.

Simtgadīga abra, īsta, ar malku kurināma maizes krāsns, sentēvu gudrības, labas domas un riktīga saimniece ir veiksmes pamatā. Ja gribas izbaudīt ko līdz mielēm latvisku, tad lauku mājas „Donas” ir īstā vieta kurp doties.

No www.vidzemesstasti.lv

2015. gadā “Donas” saņēma  „Zaļo sertifikātu” –  vides kvalitātes zīmi lauku tūrisma mītnēm. Lai gan ir pieņemts uzskatīt, ka laukos tāpat viss ir zaļš, veselīgs un dabisks, Zaļā sertifikāta saimnieki apzināti domā par to, lai piedāvātu viesiem kvalitatīvus, saprātīgi „zaļus” lauku tūrisma pakalpojumus un, kas ne mazāk svarīgi, lai tūrisma bizness nekaitē dabai un videi.

Keramikas darbnīca “Zīlītes”

Adrese: “Zīlītes”, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV-4707

Tālrunis: 29 122 205.

Interesentiem piedāvā keramikas darbnīcas apskati, stāstījumu par māla ceļu no zemes caur uguni līdz skanošam traukam. Virpošanas demonstrējumus, iespēju pašam piesēsties pie virpas, kā arī, izveidot savu māla „laimes pogu”. Iespējama gatavās produkcijas apskate un iegāde.

Liliju selekcionārs Andris Krūmiņš

Adrese: “Sirmiņi”, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV-4707
Tālr.: 26 539 071

Blomēnietis Andris Krūmiņš ar liliju selekciju nodarbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Viņa dārzā aplūkojamas vairāk nekā 250 liliju šķirnes, no kurām aptuveni 30 ir paša meistara selekcionētās.

Viņa aizraušanās sākusies ar Latvijā pazīstamā selekcionāra Jāņa Vasarieša iedotajām sēklām un gadu gaitā viņš pakāpeniski papildinājis savu kolekciju. “Sirmiņu” saimniecībā lilijas aug gan uz lauka, gan siltumnīcās, kur tās selekcionāram aprūpēt palīdz viņa sieva – Ilona, kurai arī liliju audzēšana kļuvusi par aizraušanos.

Andra un Ilonas izlolotos ziedus sezonas laikā interesenti var aplūkot gan dažādās izstādēs, gan, iepriekš pieteicoties, arī uz vietas – “Sirmiņos”. Izmantojot katalogu, iepatikušos liliju sīpolus var arī pasūtīt.

Zemnieku saimniecība “Dimanti”

Galvenā ražošanas nozare – piena lopkopība. Saimniecībā arī nelielā apjomā ražo sieru un citus piena produktus. Pirmā saimniecība Latvijā, kurā tika uzstādīts slaukšanas robots. Ideju slaukšanas sistēmas robotizācijai savulaik nolūkota pieredzes apmaiņas braucienā Zviedrijā.

Akciju sabiedrības “Smiltenes Piens” Blomes pienotava

Līdz 2000. gadam šeit darbojās piensaimnieku akciju sabiedrība “Blomes siers”, kurā ražoja Krievijas un  Holandes sierus, kā arī kūpināto sieru “Azaids”.

Pēc apvienošanās ar “Smiltenes Pienu” ražotne ir modernizēta un tajā turpina un pilnveido ražošanu. Šobrīd Blomes pienotavā top arī viens no pircēju iecienītākajiem sieriem –  Mozzarella. Uzņēmums ir viens no lielākajiem darba vietu nodrošinātājiem Blomes pagastā.

Blomes pienotavā ražotais Krievijas siers vairākkārt saņēmis godalgas dažādos konkursos, kā, piemēram,  Sudraba medaļu Starptautiskā pārtikas izstāde WORLDFOOD 2008, Maskavā, Bronzas medaļu Starptautiskā pārtikas izstāde RIGA FOOD 2009 un citur.

Uzņēmums “KM-Building” – guļbūvju ražošana

Adrese: Jaunakoti, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV-4707

Tālrunis: 29 361 162
E-pasts – kmbuilding@inbox.lv

SIA “KM-Building” specializējas augstas kvalitātes norvēģu tipa guļbūvju ražošanā. KM-Building piedāvā vienstāva, divstāvu un vairākstāvu karkasa tipa un guļbūves tipa mājas.

Lauksaimniecības kooperatīvā sabiedrība “VIDZEMES SPĒKS”

Adrese: Cēsu iela 10, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV-4707

Lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirdzniecība. Citu automobiļu pārdošana . Mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos. Automobiļu rezerves daļu un piederumu mazumtirdzniecība.